“UzGasTrade” AJda “Rahbar va yoshlar” uchrashuvi
Joriy yilning 30-iyun sanasida “UzGasTrade” aksiyadorlik jamiyatida Yoshlarni ijtimoiy qoʻllab-quvvatlash, yosh xodimlarni shaxsiy, siyosiy, iqtisodiy, ijtimoiy hamda madaniy huquqlari, erkinliklari va qonuniy manfaatlarini himoya qilish va roʻyobga chiqarishni taʼminlaydigan zarur shart-sharoitlarni yaratish, jamiyat hayotida ularning oʻrni va faolligini oshirish, sogʻlom va barkamol yosh avlodni tarbiyalash, yoshlarning bilim va kasb-hunar egallashi, ular uchun munosib ish va turmush sharoitini yaratish, boʻsh vaqtini mazmunli tashkil etish, ijtimoiy-maʼnaviy muhit barqarorligi va tarbiyaviy ishlar samaradorligini oshirish maqsadida Boshqaruv raisi Agzamov Alisher Taxirovich rahbarligida “Rahbar va yoshlar uchrashuvi oʼtkazildi.
Tadbir boshida Boshqaruv raisi A.Agzamov Jamiyat yosh xodimlarini “Yoshlar kuni” munosabati bilan samimiy muborakbod etib, mamlakatimizda yoshlarga oid olib borilayotgan islohotlar haqida gapirib oʻtdi. Shuningdek, ularni oldinga intilish va harakatdan toʻxtamaslikka, davlatimiz tomonidan yaratilayotgan imkoniyatlardan keng foydalanish va muvaffaqiyat qozonishga ruhlantirdi va shaxsiy tajribasi bilan boʻlishdi.
Soʻzga chiqqanlar Konstitutsiya va qonunning ustunligi, inson va fuqaroning asosiy huquqlari, erkinliklari va burchlari haqida hamda yoshlarga davlat tomonidan yoshlarning shaxsiy, siyosiy, iqtisodiy, ijtimoiy, madaniy, ekologik huquqlari himoya qilinishini, ularning jamiyat va davlat hayotida faol ishtirok etishi, yoshlarning intellektual, ijodiy, jismoniy va axloqiy jihatdan shakllanishi hamda rivojlanishi uchun, sogʻligʻini saqlashga va dam olishga boʻlgan huquqlarini amalga oshirishda jamiyat tomonidan barcha shart-sharoitlar yaratilganligini taʼkidlab oʻtishdi. Shuningdek, Oʻzbekiston Respublikasining “Yoshlarga oid davlat siyosati toʻgʻrisida”gi Qonuni va yoshlarga oid davlat siyosati samaradorligini oshirish, isteʼdodli yoshlarni qoʻllab-quvvatlash va ragʻbatlantirishga doir ishlarni amalga oshirish, chora-tadbir dasturida belgilangan vazifalarning ijrosini oʻz vaqtida bajarish lozimligi va yoshlardan korxona kelajagini yuksaltirish uchun fidokorona mehnat talab etilishi toʻgʻrisida soʻzladi.
Ochiq muloqot shaklida boʻlib oʻtgan uchrashuvda bir qator yoshlar oʻzlarining takliflari bilan qatnashdi. Yigʻilishdan maqsad yosh xodimlardagi sohaga oid taklif va tashabbuslarini qoʻllab-quvvatlash, har bir yosh korxona xodimidagi muammolarni individual oʻrganish, ular yuzasidan yechimlar va takliflar kiritish ekanligi aytildi.
Tadbir davomida yoshlarni bilimlarini oshirishga qaratilgan intellektual oʻyinlar ham oʻtkazilib unda gʻolib boʻlganlarga sovgʻalar ham ulashildi.
Tadbir soʻnggida yoshlar ham soʻz olib, jamiyatda yoshlarga yaratilgan imkoniyatlar uchun o`z minnatdorchiliklarini bildirdilar.

"Leader and Youth" meeting at UzGasTrade JSC
On June 30 of this year, “UzGasTrade” JSC held a “Leader and Youth” meeting under the leadership of the Chairman of the Board, Alisher Takhirovich Agzamov, in order to create the necessary conditions for social support of youth, protection and realization of personal, political, economic, social and cultural rights, freedoms and legitimate interests of young employees, increase their role and activity in society, educate a healthy and harmonious young generation, help young people acquire knowledge and professions, create decent working and living conditions for them, organize their free time meaningfully, increase the stability of the socio-spiritual environment and the effectiveness of educational work.
At the beginning of the event, the Chairman of the Board, A. Agzamov, sincerely congratulated the young employees of the Company on the occasion of “Youth Day” and spoke about the reforms being carried out in our country regarding youth. They also encouraged them to strive forward and not stop moving, to make full use of the opportunities created by our state and achieve success, and shared their personal experiences.
The speakers spoke about the supremacy of the Constitution and the law, the fundamental rights, freedoms and duties of man and citizen, and emphasized that the state protects the personal, political, economic, social, cultural, and environmental rights of young people, their active participation in the life of society and the state, and that society creates all conditions for the intellectual, creative, physical and moral formation and development of young people, as well as for the realization of their rights to health and recreation. He also spoke about the Law of the Republic of Uzbekistan “On State Youth Policy” and the need to increase the effectiveness of state youth policy, support and encourage talented youth, timely implementation of tasks set out in the program of measures, and the requirement for selfless work from young people to improve the future of the enterprise.
A number of young people participated in the meeting, which was held in the form of an open dialogue, with their proposals. It was stated that the purpose of the meeting was to support the proposals and initiatives of young employees in the field, to individually study the problems of each young employee of the enterprise, and to make solutions and proposals for them.
During the event, intellectual games aimed at increasing the knowledge of young people were also held, and prizes were awarded to the winners.
At the end of the event, young people also spoke and expressed their gratitude for the opportunities created for young people in society.