“UzGasTrade” aksiyadorlik jamiyati bilimdon yoshlarining yana bir gʻalabasi
Soʻnggi yillarda yoshlarga oid davlat siyosatining huquqiy asoslarini mustahkamlash maqsadida “Yoshlarga oid davlat siyosati toʻgʻrisida”gi Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni qabul qilindi.
Oʼzbekistonda 30-iyun — “Yoshlar kuni” deb eʼlon qilindi. Turli sohalarda yuksak natija va yutuqlarga erishayotgan fidoyi yoshlarimizni ragʼbatlantirib borish maqsadida “Mard oʼgʼlon” davlat mukofoti va “Kelajak bunyodkori” medali taʼsis etildi.
Yoshlarni madaniyat, sanʼat, jismoniy tarbiya va sportga keng jalb etish, ularning axborot texnologiyalari boʼyicha savodxonligini oshirish, yoshlar oʼrtasida kitobxonlikni targʼib qilish, xotin-qizlar bandligini taʼminlash vazifalarini oʼz ichiga olgan beshta muhim tashabbus amalga oshirilmoqda.
Jumladan, yoshlarni har tomonlama qoʼllab-quvvatlash maqsadida, Oʼzbekikiston Energetika, neft-gaz va geologiya xodimlari kasaba uyushmasi Respublika kengashi tashabbusi bilan “30-iyun -Yoshlar kuni” munosabati bilan joriy yilning 20-iyun sanasida energetika tizim korxonalarida mehnat qilayotgan yoshlar oʼrtasida “Business-Quiz” intellektual oʼyin oʼtkazildi.
Mazkur tadbirda “UzGasTrade” AJning ham iqtidorli yosh xodimlari ishtirok etdi.
Yoshlarni har tomonlama qoʻllab-quvvatlash, intellektual salohiyatni yuksaltirish, ularni ragʻbatlantirish hamda yoshlar orasida jamoaviy ruhni shakllantirish, shuningdek, ijtimoiy-siyosiy bilimlarini mustahkamlash maqsadida oʻtkazilgan intellektual oʻyinda “UzGasTrade” AJ yoshlar jamoasi ishtirok etib faxrli ikkinchi oʻrinni qoʻlga kiritdi.
Musobaqa guruh bahslari shaklida tashkil etilgan boʻlib, birinchi bosqich yakunlandi. Ishonamizki, keyingi bosqichlarda ham Jamiyat yoshlarining bu kabi gʻalabali odimlashi bardavom boʻladi va biz ularga omadlar tilab qolamiz.

Очередная победа знающей молодежи Акционерной компании «UzGasTrade»
В нашей стране проводится системная работа, направленная на всестороннее воспитание подрастающего поколения и создание всех необходимых условий для его самостоятельного шага в жизнь.
В последние годы в целях укрепления правовых основ государственной политики в отношении молодежи принят Закон Республики Узбекистан «О государственной политике в отношении молодежи».
30 июня в Узбекистане объявлен Днем молодежи. В целях поощрения самоотверженной молодежи, добивающейся высоких результатов и достижений в различных сферах, учреждены государственная премия «Мард оглон» и медаль «Творец будущего».
Реализуются пять важных инициатив, в числе которых – широкое вовлечение молодежи в сферу культуры, искусства, физической культуры и спорта, повышение уровня грамотности в области информационных технологий, популяризация чтения среди молодежи и обеспечение занятости женщин.
В частности, в целях всесторонней поддержки молодёжи, по инициативе Республиканского совета профсоюза работников энергетики, нефти, газа и геологии Узбекистана, 20 июня текущего года, в рамках празднования «30 июня – Дня молодёжи», среди молодёжи предприятий энергосистемы была проведена интеллектуальная игра «Бизнес-викторина».
В мероприятии приняли участие и талантливые молодые сотрудники АО «UzGasTrade».
Молодежная команда АО «UzGasTrade» приняла участие в интеллектуальной игре, которая проводилась с целью всесторонней поддержки молодёжи, повышения её интеллектуального потенциала, мотивации, формирования командного духа и укрепления общественно-политических знаний.
Конкурс проходил в форме групповых матчей, и первый этап завершён. Верим, что такое победное шествие молодёжи Общества продолжится и на следующих этапах, и желаем им удачи.