2-iyul – Davlat gerbi qabul qilingan kun munosabati bilan targʻibot tadbiri
2025-yil 2-iyul kuni “UzGasTrade” AJda Oʻzbekiston Respublikasining davlat ramzlari — milliy iftixorimiz, jumladan, davlat gerbi qabul qilingan kun munosabati bilan tantanali tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir avvalida Oʻzbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi yangradi. Soʻngra maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha rais maslahatchisi Sh.Nusharova soʻz olib, Oʻzbekiston Respublikasi Davlat gerbi qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan yigʻilganlarni tabrikladi. Tadbirda siyosiy fanlar doktori, dotsent Mahfuzaxon Yoʻldasheva ishtirok etib, davlat ramzlarining tarixiy-siyosiy ahamiyati, ularda mujassam boʻlgan milliy gʻoya va maʼnaviy qadriyatlar haqida maʼruza qildi. U oʻz soʻzida davlat gerbi — mustaqillik, barqarorlik va xalq birdamligining ramzi ekanini alohida taʼkidladi.
Tadbir doirasida ishtirokchilar milliy ramzlarga boʻlgan hurmat va sadoqat ruhida tarbiyalash, milliy gʻurur va faxr tuygʻusini yanada mustahkamlash masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Bu kabi tadbirlar yosh avlod qalbida vatanparvarlik hissini kuchaytirishda, tarixiy xotira va milliy ramzlarimizning ahamiyatini anglashda muhim ahamiyat kasb etadi.

2 июля – Акция по случаю принятия Государственного герба.
2 июля 2025 года в АО «УзГазТрейд» состоялось торжественное мероприятие, посвященное принятию государственных символов Республики Узбекистан – нашей национальной гордости, в том числе Государственного герба.
Мероприятие началось с исполнения Государственного гимна Республики Узбекистан. Затем выступила советник Председателя Правительства по духовно-просветительским вопросам Ш.Нушарова, которая поздравила собравшихся с 33-й годовщиной принятия Государственного герба Республики Узбекистан. В мероприятии приняла участие доктор политических наук, доцент Махфузахон Юлдашева, которая выступила с докладом об историко-политическом значении государственных символов, национальной идее и заложенных в них духовных ценностях. В своем выступлении она подчеркнула, что государственный герб является символом независимости, стабильности и единства народа.
В ходе мероприятия состоялся обмен мнениями по вопросам воспитания в духе уважения и преданности национальным символам, дальнейшего укрепления чувства национальной гордости и чести.
Подобные мероприятия важны для укрепления чувства патриотизма в сердцах подрастающего поколения, понимания важности исторической памяти и наших национальных символов.