2-iyul – Davlat gerbi qabul qilingan kun munosabati bilan targʻibot tadbiri
2025-yil 2-iyul kuni “UzGasTrade” AJda Oʻzbekiston Respublikasining davlat ramzlari — milliy iftixorimiz, jumladan, davlat gerbi qabul qilingan kun munosabati bilan tantanali tadbir boʻlib oʻtdi.
Tadbir avvalida Oʻzbekiston Respublikasining Davlat madhiyasi yangradi. Soʻngra maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha rais maslahatchisi Sh.Nusharova soʻz olib, Oʻzbekiston Respublikasi Davlat gerbi qabul qilinganligining 33 yilligi munosabati bilan yigʻilganlarni tabrikladi. Tadbirda siyosiy fanlar doktori, dotsent Mahfuzaxon Yoʻldasheva ishtirok etib, davlat ramzlarining tarixiy-siyosiy ahamiyati, ularda mujassam boʻlgan milliy gʻoya va maʼnaviy qadriyatlar haqida maʼruza qildi. U oʻz soʻzida davlat gerbi — mustaqillik, barqarorlik va xalq birdamligining ramzi ekanini alohida taʼkidladi.
Tadbir doirasida ishtirokchilar milliy ramzlarga boʻlgan hurmat va sadoqat ruhida tarbiyalash, milliy gʻurur va faxr tuygʻusini yanada mustahkamlash masalalari yuzasidan fikr almashdilar.
Bu kabi tadbirlar yosh avlod qalbida vatanparvarlik hissini kuchaytirishda, tarixiy xotira va milliy ramzlarimizning ahamiyatini anglashda muhim ahamiyat kasb etadi.

July 2 - Promotional event on the occasion of the adoption of the State Emblem
On July 2, 2025, a solemn event was held at UzGasTrade JSC on the occasion of the adoption of the state symbols of the Republic of Uzbekistan - our national pride, including the state emblem.
The event began with the National Anthem of the Republic of Uzbekistan. Then, Advisor to the Chairman for Spiritual and Educational Affairs Sh.Nusharova took the floor and congratulated those gathered on the 33rd anniversary of the adoption of the State Emblem of the Republic of Uzbekistan. Doctor of Political Sciences, Associate Professor Mahfuzakhon Yuldasheva participated in the event and gave a report on the historical and political significance of state symbols, the national idea and spiritual values embodied in them. In her speech, she emphasized that the state emblem is a symbol of independence, stability and people's unity.
During the event, participants exchanged views on the issues of educating in the spirit of respect and loyalty to national symbols, and further strengthening the sense of national pride and honor.
Such events are important in strengthening the sense of patriotism in the hearts of the younger generation, in understanding the importance of historical memory and our national symbols.