“Energetika xavfsizligi oyligi” doirasida targʻibot ishlari davom etmoqda
2024-yilning noyabr oyi – “Energetika xavfsizligi oyligi” deb eʼlon qilinganligi munosabati bilan yoqilgʻi-energiya resurslaridan noqonuniy foydalanish holatlarini oldini olish, ulardan oqilona foydalanish, qish mavsumiga munosib tayyorgarlik koʻrish hamda energiya resurslaridan foydalanish samaradorligini oshirishda belgilangan ustuvor vazifalar doirasida “UzGasTrade” AJning hududiy boʻlinmalari va joylardagi masʼullar bilan hamkorlikda seminarlar tashkil etilmoqda.
Xususan, joriy yilning 14-noyabr sanasida Qashqadaryo viloyatida “Issiqlik elektr stansiyalari” aksiyadorlik jamiyati tarkibidagi Muborak issiqlik elektr markazida seminar boʻlib oʻtdi.
Mazkur seminarda “UzGazTrade” AJ Qashqadaryo viloyati hududiy boʻlinmasi xodimlari, Issiqlik elektr markazi boʻlim va sex boshliqlari, muhandis-texnik xodimlar hamda ishchi xodimlar ishtirok etdi.
Seminarda 2024-yilning noyabr oyi – “Energetika xavfsizligi oyligi” doirasida korxonada qurilmalarni texnik ekspluatatsiya qilish choralarini koʻrish, kuz-qish mavsumida ishlab chiqarish barqarorligini taʼminlashga qaratilgan profilaktik tadbirlarni isteʼmolchilar orasida targʻibot ishlarini keng olib borish boʻyicha kelishib olindi.
Shuningdek, energiyani tejash, tejamkor uskunalarni oʻrnatish boʻyicha amaliy ishlar hamda kelgusidagi amalga oshirilishi lozim boʻlgan ustuvor vazifalarga toʻxtalib oʻtildi.

Официальный поставщик газа в Республике Узбекистан
Закупки природного газа у производителей республики в качестве единого оператора государства по ценам, утверждаемым Межведомственной тарифной комиссией, и в централизованном порядке посредством импорта из внешних источников
О компании Uzgastrade
АО «Uzgastrade» создано на основании Постановления Президента Республики Узбекистан от 15 июля 2022 года №ПП-280 «О дополнительных мерах по реформированию рынка природного газа».
Закупка природного газа в качестве единого государственного оператора у производителей республики по ценам, утверждаемым Межведомственной тарифной комиссией, а также у внешних источников путем импорта в централизованном порядке.
Реализация природного газа потребителям, подключенным к АО «Худудгазтаъминот» и магистральной газотранспортной системе, по прямым договорам, в том числе на условиях единого экспортера, за исключением случаев, предусмотренных постановлениями Президента Республики Узбекистан.
Наша задача - эффективно обеспечивать население страны и субъекты предпринимательства природным газом.
Привлечение частных инвестиций в газовую отрасль, внедрение норм социального потребления газа для защиты прав слоев населения, нуждающихся в социальной защите.