O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligiga bag‘ishlangan ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar doirasida mamlakatimiz bo‘ylab turli targ‘ibot tadbirlari, sayyor konsertlar va badiiy kechalar tashkil etilmoqda.
Mazkur tashabbuslar doirasida "UzGasTrade" aksiyadorlik jamiyatida ham ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar hamda targ‘ibot-tashviqot ishlari izchil amalga oshirildi. Xususan, Jamiyat Boshqaruvi raisi tomonidan tasdiqlangan 2026-yil 20–24-iyul kunlari "Milliy qadriyatlar haftaligi"ni tashkil etish bo‘yicha tadbirlar rejasi asosida bir hafta davomida qator ma’naviy-ma’rifiy tadbirlar o‘tkazildi.
Haftalik doirasida:
tantanali ochilish marosimi;
"Milliy qadriyatlar bilimdoni" elektron viktorinasi;
"O‘zbekiston bo‘ylab sayohat" rukni;
"Xalq og‘zaki ijodidan" rukni;
milliy kuy-qo‘shiqlar va mumtoz musiqa daqiqalari;
Milliy sport va sog‘lom turmush kuni kabi targ‘ibot tadbirlar tashkil etilib, xodimlarning milliy qadriyatlarimiz haqidagi bilim va dunyoqarashini yanada boyitishga xizmat qildi.
Haftalik 24-iyul kuni yakuniy tadbir bilan o‘z nihoyasiga yetdi. Tadbir doirasida Milliy liboslar kuni, Milliy taomlar va milliy mehmondo‘stlik kuni hamda "Milliy qadriyatlar – Yangi O‘zbekiston taraqqiyotining poydevori" mavzusidagi ma’naviy-ma’rifiy uchrashuv o‘tkazildi.
Tadbirni Boshqaruv raisining ma’naviy-ma’rifiy ishlar va davlat tili masalalari bo‘yicha maslahatchisi Sh. Nusharova ochib berib, Mustaqillikning 35 yilligi arafasida mamlakatimizda amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli bunyodkorlik ishlari, milliy qadriyatlarimizni asrab-avaylash va ularni kelajak avlodlarga yetkazishning ahamiyati haqida so‘z yuritdi. Shuningdek, haftalik davomida faol ishtirok etgan xodimlarga minnatdorlik bildirib, barchani Mustaqilligimizning 35 yillik to‘yini munosib kutib olish va yuksak saviyada o‘tkazishda faol ishtirok etishga, Vatan ravnaqi yo‘lida daxldorlik va mas’uliyat bilan hissa qo‘shishga chorladi.Tadbir davomida xodimlar milliy liboslarda ishtirok etib, milliy taomlar taqdimoti, o‘zbekona mehmondo‘stlik muhiti va qadriyatlarimizni aks ettiruvchi an’analar namoyish etildi.
Yakuniy tadbir Jamiyat jamoasida bayramona kayfiyatni yanada mustahkamlab, xodimlarda milliy qadriyatlarimizga hurmat, Vatanga sadoqat va milliy g‘urur tuyg‘ularini yanada kuchaytirishga xizmat qildi.

As part of the nationwide spiritual and educational programme dedicated to the 35th Anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan, various awareness campaigns, cultural events, travelling concerts and educational initiatives are being held across the country.
Supporting these nationwide efforts, UzGasTrade Joint Stock Company has consistently implemented a series of spiritual and educational activities aimed at promoting national values and strengthening corporate awareness. In accordance with the approved Action Plan, the Company organised National Values Week from 20 to 24 July 2026, featuring a comprehensive programme designed to foster respect for Uzbekistan's rich historical, cultural and spiritual heritage.
The Week's programme included:
- the official opening ceremony;
- the electronic quiz "National Values Expert";
- the "Journey Across Uzbekistan" educational campaign;
- the "From the Treasury of Folk Heritage" awareness programme;
- sessions featuring traditional Uzbek melodies and classical music;
- activities promoting national sports and a healthy lifestyle.
These initiatives further enriched employees' understanding of Uzbekistan's history, national traditions, cultural heritage and enduring spiritual values.
The programme concluded on 24 July with a closing event featuring National Dress Day, National Cuisine and Uzbek Hospitality Day, as well as a spiritual and educational meeting entitled "National Values – the Foundation of New Uzbekistan's Development."
The event was opened by Ms. Sh. Nusharova, Adviser to the Chairman of the Management Board on Spiritual and Educational Affairs and the State Language.
In her address, she highlighted the large-scale reforms and development initiatives being implemented across the country in the lead-up to the 35th Anniversary of the Independence of the Republic of Uzbekistan. She emphasised the vital role of national values in educating future generations, strengthening civic unity and supporting the continued development of New Uzbekistan.
Expressing appreciation to all employees who actively participated in the Week's activities, Ms. Nusharova encouraged the Company's team to take an active role in the worthy celebration of the 35th Anniversary of Uzbekistan's Independence, demonstrating a strong sense of civic responsibility, commitment and dedication while contributing to the country's continued progress and prosperity.
During the closing event, employees attended in traditional national attire, a presentation of Uzbek national cuisine was organised, and the rich traditions of Uzbek hospitality, customs and cultural heritage were showcased.
The event concluded in a warm and festive atmosphere, further strengthening corporate unity while fostering greater respect for national values, patriotism, civic responsibility and national pride among employees
Other News
New legislation: new safety requirements for gas stations and gas infrastructure facilities have been approved