“UzGasTrade” AJ, “Oʻztransgaz” AJ hamda “Hududgazta'minot” AJlar hamkorligida 2025-2026-yillar kuz-qish mavsumiga tayyyorgarlik ko`rishda oʻzaro hamkorlikni yo`lga qo`yish mavzusida yig`lish o`tkazildi.
1 Avgust 2025
1870
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2025-yil 16-iyuldagi va Oʻzbekiston Respublikasi Energetika vazirligining 2025-yil 17-iyuldagi topshiriqlariga asosan, 2025-2026-yil kuz-qish mavsumiga puxta tayyorgarlik koʻrish maqsadida barcha zaruriy chora-tadbirlarni birgalikda amalga oshirish yuzasidan joriy yil 24-iyul sanasida “UzGasTrade” AJ, “Oʻztransgaz” AJ, “Hududgaztaʼminot” AJlarning hamkorlikdagi yig`lishi bo`lib o`tdi.
Unda korxonalar hamkorlikda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ko`rish va tabiiy gazni tashishda yuzaga kelayotgan ba`zi bir muammoli masalalarni oʻzaro hamkorlikda bartaraf etish yuzasidan kelishib olishdi. Shuningdek, “UzGasTrade” AJ, “Oʻztransgaz” AJ hamda “Hududgazta'minot” AJ vakillari yigʻilishda o`zaro yuzaga kelish mumkin bo`lgam masalalarni hamkorlikda bartaraf etish yuzasidan chora-tadbirlarni belgilab oldilar.

Состоялась встреча по вопросу налаживания взаимодействия в рамках подготовки к осенне-зимнему сезону 2025-2026 годов между АО «УзГазТрейд», АО «Узтрансгаз» и АО «Худудгазтаъминот».
1 Августа 2025
2005
В соответствии с поручениями Администрации Президента Республики Узбекистан от 16 июля 2025 года и Министерства энергетики Республики Узбекистан от 17 июля 2025 года, 24 июля текущего года состоялось совместное заседание акционерных обществ «UzGasTrade», «Узтрансгаз» и «Худудгазтаъминот» для совместной реализации всех необходимых мер по комплексной подготовке к осенне-зимнему сезону 2025-2026 годов.
На заседании предприятия договорились о совместной подготовке к осенне-зимнему сезону и совместном решении некоторых проблемных вопросов, возникающих при транспортировке природного газа. Также представителями АО «UzGasTrade», АО «Узтрансгаз» и АО «Худудгазтаъминот» были определены меры по совместному решению возможных возникающих вопросов.