“UzGasTrade” AJ, “Oʻztransgaz” AJ hamda “Hududgazta'minot” AJlar hamkorligida 2025-2026-yillar kuz-qish mavsumiga tayyyorgarlik ko`rishda oʻzaro hamkorlikni yo`lga qo`yish mavzusida yig`lish o`tkazildi.
1 Avgust 2025
1870
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining 2025-yil 16-iyuldagi va Oʻzbekiston Respublikasi Energetika vazirligining 2025-yil 17-iyuldagi topshiriqlariga asosan, 2025-2026-yil kuz-qish mavsumiga puxta tayyorgarlik koʻrish maqsadida barcha zaruriy chora-tadbirlarni birgalikda amalga oshirish yuzasidan joriy yil 24-iyul sanasida “UzGasTrade” AJ, “Oʻztransgaz” AJ, “Hududgaztaʼminot” AJlarning hamkorlikdagi yig`lishi bo`lib o`tdi.
Unda korxonalar hamkorlikda kuz-qish mavsumiga tayyorgarlik ko`rish va tabiiy gazni tashishda yuzaga kelayotgan ba`zi bir muammoli masalalarni oʻzaro hamkorlikda bartaraf etish yuzasidan kelishib olishdi. Shuningdek, “UzGasTrade” AJ, “Oʻztransgaz” AJ hamda “Hududgazta'minot” AJ vakillari yigʻilishda o`zaro yuzaga kelish mumkin bo`lgam masalalarni hamkorlikda bartaraf etish yuzasidan chora-tadbirlarni belgilab oldilar.

A meeting was held on the topic of establishing cooperation in preparation for the 2025-2026 autumn-winter season between UzGasTrade JSC, Uztransgaz JSC, and Hududgaztaminot JSC.
1 August 2025
2002
In accordance with the instructions of the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 16, 2025 and the Ministry of Energy of the Republic of Uzbekistan dated July 17, 2025, a joint meeting of UzGasTrade JSC, Uztransgaz JSC, and Hududgaztaminot JSC was held on July 24 of this year to jointly implement all necessary measures in order to thoroughly prepare for the autumn-winter season of 2025-2026.
At the meeting, the enterprises agreed to jointly prepare for the autumn-winter season and jointly resolve some problematic issues arising in the transportation of natural gas. Also, representatives of UzGasTrade JSC, Uztransgaz JSC, and Hududgaztaminot JSC determined measures to jointly resolve possible issues that may arise.